کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است

امتیاز ثبت شد.

آموزش و کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است؟

کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است و یکی از سؤال ذهنی بسیاری از والدین دانش‌آموزان است. شاید شما نیز جزء والدینی باشید که دوست دارند فرزندانشان دستاور‌های بالایی خصوصاً در درس ریاضی کسب کنند و یا‌امید دارید فرزندانتان در آینده حساب و کتاب‌های مربوط به خرید خانه را خود انجام دهند؛ پس اگر جزء این دسته از پدر و مادر‌ها هستید یادگیری چرتکه بهترین گزینه برای تقویت هوش محاسباتی فرزندان شماست.

بسیاری از والدین با سؤال کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است مواجه هستند. کودکان به هنگام ورود به مدرسه نیاز فراوانی به تقویت نیرو‌های ذهنی خود دارند؛ زیرا فقط در این شرایط می‌توانند آموزش‌های داده شده را فرا بگیرند.

مربی‌ها و معلمان مقاطع پیش دبستانی و دبستان معتقدند بهتر است این فرآیند قبل از ورود کودکان به دبستان صورت بگیرد تا فرزندان دختر و پسر با ورود به مدارس آمادگی‌های ذهنی لازم را داشته باشند.

آموزش کار با چرتکه به کودکان کمک فراوانی به تقویت قوای ذهنی و هوش محاسباتی آن‌ها می‌کند و با توجه به جمعیت بالای کلاس‌ها و محدودیت‌ها و اختلال‌های فراوانی که در زمینه یادگیری کودکان وجود دارد می‌تواند سرعت یادگیری آن‌ها را بالا ببرد.

آموزش محاسبات ذهنی و کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است؟

چرتکه ابزاری است که از زمان‌های دور برای انجام محاسبات به کار برده می‌شد. تقریباً تمامی مغازه دار‌ها و تاجر‌های قدیم دارای این ابزار محاسباتی بوده‌اند. شاید شما نیز در میان وسایل پدربزرگ‌ها و یا پدر‌های خود این وسیله را دیده باشید.

محاسبات انجام گرفته شده با این وسیله محاسباتی به شیوه‌ای خاص و دارای دقت بسیار بالایی است. متخصصان آموزش کودکان معتقدند بهترین زمان برای یادگیری آموزش چرتکه سنین ۵ تا ۷ سالگی و قبل از ورود کودکان به مدارس است. آن‌ها همچنین معتقدند آموزش چرتکه می‌تواند در سنین ۷ تا ۱۱ سالگی و یا در سنین بالاتر نیز صورت بگیرد.

آموزش محاسبات ذهنی و کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است؟

متخصصان یادگیری کودکان معتقدند بهتر است آموزش چرتکه در سنین کودکی انجام بگیرد. استدلال آن‌ها این است که پدر‌ها و مادر‌ها توجه فراوانی به فرزندان در سنین کودکی می‌کنند و قطعاً محبتی که یک کودک در سن پایین دریافت می‌کند راهگشای او برای یادگیری و آموزش‌های چندگانه است.

در وجود کودکان ۶_۵ ساله خبری از افسردگی، مشغله و ناراحتی‌های دیگر نیست؛ پس آن‌ها قطعاً انگیزه بیشتری برای یادگیری دارند.

از طرف دیگر کودکان به دلیل پاکی سرشتشان مقاومت کمتری برای یادگیری و تربیت‌پذیری دارند. همچنین آن‌ها هنوز به مقطع دبستان وارد نشده‌اند. زمان بیشتری برای یادگیری دارند و نیاز به انجام تکالیف مدرسه ندارند.

دغدغه والدین در ثبت نام کودکان برای آموزش رتکه

حتماً شما نیز با سؤال کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است رو به رو هستید. همانطور که می‌دانید مغز انسان دارای دو نیمکره است. هر کدام از این نیمکره‌ها باعث تقویت بخشی از فرآیند یادگیری در انسان‌ها می‌شود.

قسمتی از مغز توانایی یادگیری آموزش‌های کلامی و قسمت دیگر استعداد یادگیری آموزش‌های تصویری را بر عهده دارد. آموزش چرتکه به کودکان هوش تصویری آن‌ها را تقویت می‌کند و هر دو نیمکره را فعال می‌سازد.

همچنین یادگیری کار با این ابزار باعث تقویت قوای ذهنی و تسریع فرآیند یادگیری در کودکان می‌شود. همچنین کار با این ابزار سرعت انجام محاسبات در ذهن کودکان را بالا می‌برد.

ثبت نام در کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است؟

بهترین سن شروع برای یادگیری روش محاسباتی چرتکه سن ۵ سال به بالاست. کودکان از این سن به بعد می‌توانند انواع محاسبات ریاضی و جمع اعداد چهاررقمی را در تعداد بالا انجام دهند. کار با این وسیله باعث بالا رفتن تمرکز و تقویت انواع هوش و همینطور سبب تقویت قوه منطق در کودکان می‌شود.

بهترین مزیت آموزش چرتکه به کودکان آشنایی آن‌ها با اعداد، شیوه‌های محاسباتی و آشنایی با علم ریاضی در سنین قبل از ورود به مقطع ابتدایی است. انجام محاسبات با این وسیله همچنین باعث تقویت حافظه فرزندان می‌شود.

ثبت نام در کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است؟

به عبارت ساده‌تر کار با چرتکه سبب تقویت هوش کلی و هوش چندگانه کودکان و حتی افراد بزرگسال می‌شود. چرتکه همچنین مهارت حل مسأله در کودکان و بزرگسالان را تقویت می‌کند.

مؤسسه علمی آموزشی پیشتازان دانش پاسخگوی سؤال در رابطه با اینکه کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است

مؤسسه علمی آموزشی پیشتازان دانش دارای نمایندگی انحصاری یوسی مس و آی مت در استان البرز می‌باشد. همچنین این مؤسسه مدیر اجرایی شهرستان‌های شهریار و ملارد است که در حوزه‌های آموزش مفاهیم پایه

ریاضی به کودکان ۳ تا ۷ سال و آموزش چرتکه به کودکان ۶ تا ۱۳ سال فعالیت می‌کند. تمامی آموزش‌های انجام گرفته شده در این مؤسسه با بازی و تفکر خلاق صورت می‌گیرد.

این مؤسسه دارای ۱۰ مرکز فعال است و آموزش‌های آنلاین، آموزش زبان انگلیسی و دوره‌های UCM۳ و مشاوره تحصیلی را برای مقاطع سنی مختلف برگزار می‌کند.

آدرس آموزشگاه MIT Board، کرج، طالقانی شمالی به سمت آزادگان، کوچه جنب فروشگاه فرهنگیان، رو به روی دبستان حضرت فاطمه (س)، پلاک ۱۲۳ است. شماره‌های تماس مؤسسه و راه‌های ارتباطی نیز به شرح زیر است:

  • آموزشگاه مرکزی: ۰۲۶۳۲۲۳۶۸۹۰
  • دپارتمان یوسی مس (A): ۰۹۰۱۱۸۳۸۳۸۰
  • دپارتمان یوسی مس (B): ۰۹۰۱۱۸۳۸۳۸۸
  • دپارتمان آی مت: ۰۹۰۱۱۸۳۸۳۸۵
  • تعیین وقت مشاوره حضوری: ۰۹۰۱۱۸۳۸۳۹۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *