مسابقات استانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای1401


(۱)مقدمه

مسابقات استانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای۱۴۰۱ یوسی مس همه ساله به منظور ارزیابی توانمندی های فراگیران، ایجاد انگیزه و شور نشاط در بین فراگیران، نمایش توانمندی های دانش آموزان و کشف استعدادهای ذهنی برتر ، مسابقات حساب چرتکه ای و ذهنی UCMAS در مراحل استانی، کشوری و بین المللی برگزار میگردد. مسابقات به طور کلی در یک بخش اصلی  (دیداری) ودر دو بخش فرعی  (شنیداری و فلش) برگزار می گردد.

نتایج دهمین دوره مسابقات محاسبات ذهنی و چرتکه ای ۱۴۰۱ را در انتهای همین صفحه ملاحظه بفرمایید.

اطلاعیه مسابقات استانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس 1401
اطلاعیه مسابقات استانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس ۱۴۰۱

(۲) تقویم مسابقات بزرگ محاسبات ذهنی در سال ۱۴۰۱

  • تقویم مسابقات یو سی مس در سال ۱۴۰۱
  • استانی: اواخر اردیبهشت
  • کشوری: اوایل تیرماه
  • جهانی: اوایل شهریور ماه

نکته:

منتخبین مسابقه استانی مجوز شرکت در مسابقات کشوری و منتخبین مسابقات کشوری جواز شرکت در مسابقه جهانی را کسب خواهند کرد.

مسابقات استانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای۱۴۰۱

(۳) شرایط ورود به مسابقات

فقط دانش آموزانی که در مراکز معتبر تحت نظارت نمایندگی های رسمی یوسی مس ( موسسه نو اندیشان  UCMAS IRAN ) آموزش دیده و اطلاعات آنها در سامانه کشوری موسسه ثبت گردیده و داری کد یو سی مس هستند، مجاز به شرکت در مسابقات خواهند بود.

(۴) اهداف و توضیحات کلی

در UCMAS مسابقات به عنوان یک حاشیه جذاب و خاطره انگیز بوده وتحت عنوان هدف برای دانش آموزان منظور نمی گردد.

در مسابقه دیداری هر دانش آموز به  دو یا سه ورقه در اندازه کاغذA3  که مجموع آنها دارای ۲۰۰ سوال محاسباتی می باشد، پاسخ میدهد. مدت زمان پاسخگویی به سوالات ۸ دقیقه بوده و دانش آموزانی که بتوانند به بیشترین سوالات به طور صحیح پاسخ دهند، در رتبه های برتر قرار می گیرند.

نکته: در صورتی که مسابقه به صورت آنلاین برگزار شود، فرمت سوالات  همانند فرمت حضوری بوده و سوالات به جای ورقه کاغذی روی مانیتور گوشی و یا کامپیوتر پاسخ داده خواهد شد.

(۵) بخش دیداری

  • مسابقه دیداری برای هر سطح  به طور مجزا برگزار می گردد.
  • سوالات  مسابقه برای تمام دانش آموزان از سطح ترم پاییز ۱۴۰۰ خواهد بود.
  • کلیه دانش آموزانی که به هنگام ثبت نام مسابقه استانی (۱۶ فروردین الی ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) در سطح Elementary a  و یا بالاتر باشند می توانند در مسابقه استانی شرکت نمایند.
  • توجه : هزینه شرکت در تمامی مراحل مسابقات استانی، کشوری و جهانی بر عهده دانش آموزان و والدین محترم بوده و موسسه ucmas و یا سایر سازمانها در این خصوص هیچ حمایت مالی از شرکت کنندگان به عمل نمی آورند.

(۶) سئوالات مسابقه

فرمت سوالات مسابقه دیداری در سطوح مختلف طبق جدول زیر می باشد :دانش آموزان سطوح Basic ,  Elementary A,  و Elementary B   میتوانند با استفاده از چرتکه و یا بصورت ذهنی به سوالات پاسخ دهند و دانش آموزان شرکت کننده در سطوح  Intermediate A  و بالاتر باید به سوالات به صورت ذهنی پاسخ دهند و حق استفاده از چرتکه را نخواهند داشت .

مسابقه استانی سال 1394
نمونه برگه های سوالات مسابقه استانی سال ۹۴

(۷) مسابقه شنیداری:

  • مسابقه شنیداری ما بین تمامی دانش آموزان شرکت کننده به صورت یکجا برگزار گردیده و تفکیکی از لحاظ سطح وجود ندارد ، لذا این مسابقات بیشتر برای دانش اموزان سطوح بالاتر از سطح اینتر توصیه می شود .
  • در مسابقه شنیداری  سوالات از محاسبه اعداد یک رقمی ساده شروع شده و با بالاتر رفتن مراحل به جمع  تفریق های سه و چهار رقمی در ردیف های بیشتر ختم می گردد.
  • سوالات جمع و تفریق شبیه فرمت های شنیداری UCMAS و در تمامی مسابقات استانی ، کشوری و جهانی به زبان انگلیسی خوانده میشود و دانش آموزان به صورت ذهنی سوالات را پاسخ می دهند. در پایان هر سوال، دانش آموزانی که پاسخ صحیح دهند به مرحله بعد مسابقه راه پیدا کرده و دانش آموزانی که پاسخ اشتباه داده باشند، از مسابقه حذف می گردند.
مسابقات بزرگ محاسبات ذهنی و چرتکه ای استان البرز تیر ۹۸ کرج

(۸) مسابقه فلش :

در این بخش نیزمسابقه بین تمامی دانش آموزان شرکت کننده به صورت یکجا برگزار گردیده ، و بیشتر برای دانش اموزان سطوح بالاتراز اینتر توصیه می شود .

در این بخش که یک نمونه از آن و گوشه ای از توانمندی ذهن یوسی مسی ها در مسابقه استعداد یابی عصر جدید توسط سما و پرهام بنام گروه نواندیشان اجرا شد ، سوالات جمع و تفریق به وسیله نرم افزار یوسی مس در صفحه کامپیوتر به زبان انگلیسی نمایش داده و دانش آموزان به صورت ذهنی سوالات را پاسخ می دهند.

در پایان هر سوال، دانش آموزانی که پاسخ صحیح دهند به مرحله بعد مسابقه راه پیدا کرده و دانش آموزانی که پاسخ اشتباه داده باشند، از مسابقه حذف می گردند.

سوالات از محاسبه اعداد یک رقمی ساده با سرعت کم شروع شده و با بالاتر رفتن مراحل به جمع  تفریق های سه و چهار رقمی در ردیفهای زیادتر و با سرعت زیاد ختم می گردد.

نمایش گوشه ای از قدرت ذهن یوسی مسی ها در برنامه استعداد یابی عصر جدید شبکه سه

(۹) تمرین و نرم افزارهای ویژه یوسی مس

پس از ثبت نام دانش اموزان در مسابقات استانی تمامی بخش های مربوطه پرتال آنلاین مسابقات برای یوسی مسی عزیز فعال خواهد شد و فرصت تمرین بیشتری نسبت به بقیه خواهند داشت و توصیه ما این هست در صورت تمایل ثبت نام خود را سریعتر انجام دهید و همچنین دانش آموزان برای تمرین می توانند نرم افزارهای ویژه درگوشی های اندروید و کامپیوتر یوسی مس را  از نمایندگی های رسمی یوسی مس دریافت یا از سایت های UCMAS.IR و MITBOARD.COM  دانلود و استفاده نمایند.

(۱۰) ثبت نام و اطلاعات بیشتر

جهت ثبت نام مسابقات که هرساله بصورت استانی ، کشوری و جهانی برگزار می گردد حتما پیگیر اطلاع رسانی های موسسه در صفحه اینستاگرام و اطلاعیه های مربوطه باشید
صفحه اینستا گرام موسسه :


اطلاعیه مهم اعلام نتایج دهمین دوره مسابقات استانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای ۱۴۰۱ یوسی مس البرز

نتایج دهمین دوره مسابقات استانی ۱۴۰۱ محاسبات ذهنی و چرتکه ای یوسی مس  و منتخبین مجاز جهت شرکت در مسابقات کشوری به شرح جدول زیر اعلام میگردد .

مقام های اول و دوم مسابقات بزرگ محاسبات ذهنی و چرتکه ای به مرحله بعدی این مسابقات راه یافته و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری محاسبات ذهنی و چرتکه ای ریاضی می باشندکه در قالب نمایندگان تیم MIT BOARD استان البرز به رقابت خواهند پرداخت .

سطح Basic-KG2

۱. حداقل امتیاز اولویت اول سطح Basic-KG2 جهت شرکت در مسابقات کشوری ۶۸۰ می باشد.

دانیالمحرابیKG2,Basicرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
بشراساداترئیسیKG2,Basicرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
سارهخانجهانیKG2,Basicرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
هلیافردوسیKG2,Basicرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیرمحمداحمدیKG2,Basicرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آرتیناحمدیKG2,Basicرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
بهارپورحسین اصلیKG2,Basicرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر عباسعباسیKG2,Basicرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آوینعابدینیKG2,Basicرتبه سوم
طاهافتاحیKG2,Basicرتبه سوم
سوگلصالحی محمدیKG2,Basicرتبه سوم
امیرمهدیصیدلیKG2,Basicرتبه چهارم
مهرسابیگدلوKG2,Basicرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Elementary A

۱. حداقل امتیاز اولویت اول سطح Elementary A جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۸۱۰ می باشد.

ایلیاصادقیElementary Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیرحسینذکاوتElementary Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
سید ابوالفضلحسینیElementary Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
کسریجهانگردElementary Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
محمدمهدیعبادیElementary Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
ماهینحاجی باباییElementary Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
پرهامکمندلوElementary Aرتبه سوم
رونیکاپیرخندانElementary Aرتبه سوم
حلماعسگریElementary Aرتبه چهارم
تیناتفتیانElementary Aرتبه چهارم
نیکارابطیElementary Aرتبه چهارم
مهدیشکریElementary Aرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Elementary B

۱. حداقل امتیاز استانی اولویت اول سطح Elementary B جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۶۲۰ می باشد.

پرینازیاوریElementary Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر رضابیوک آبادیElementary Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
پارساحیاتیElementary Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
نرگسخدایاریElementary Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
یسناشمس ناطریElementary Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیرکیانزینلیElementary Bرتبه سوم
ثناعبداللهیElementary Bرتبه سوم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Intermediate A

۱. حداقل امتیاز استانی اولویت اول سطح Intermediate A جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۴۶۵ می باشد.

آیسانرسول نژادIntermediate Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
لاوینیغماییIntermediate Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
سارادهقانیIntermediate Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
ابوالفضلنادریIntermediate Aرتبه سوم
حلماقلی زادهIntermediate Aرتبه سوم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Intermediate B

۱. حداقل امتیاز اولویت اول سطح Intermediate B جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۴۱۰ می باشد.

نیایشفتحیIntermediate Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آریسانبابا پاوندیIntermediate Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر حسامکوده قاسم بیگیIntermediate Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آرمانعلیخانIntermediate Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
نازنینرضا علی پورIntermediate Bرتبه سوم
پرهاممنصوریIntermediate Bرتبه سوم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Higher A

۱. حداقل امتیاز اولویت اول سطح Higher A جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۶۰۰ می باشد.

کیانامیرزایی منفردHigher Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آرساممعصومیHigher Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
علیرضاکریمیHigher Aرتبه سوم
پرنیاناب بکی کاکرودیHigher Aرتبه سوم
پارساعروجلوHigher Aرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Higher B

۱. حداقل امتیاز استانی اولویت اول سطح Higher B جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۳۰۰ می باشد.

ثناشاه وردیHigher Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
نسیمناصریHigher Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
یگانهگلشنیHigher Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
ساجدهرحیم نژادHigher Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر علیسمکوئیHigher Bرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
یاسینباباییHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
النامفاخریHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آرتیننخجیریانHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آدریناصولتی سارانHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
ساریناسادات هاشمیHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
ملینافلاحیHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
محمد امینکوثریHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
نازنینکشاورزHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیررضانامورHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
محمد امیناحمدیHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
آرادگل کارHigher Bرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
محمد مهدیمقیمیHigher Bرتبه سوم
امیر علیخان رمکیHigher Bرتبه سوم
مهبددین پژوهHigher Bرتبه سوم
هاناصادقیHigher Bرتبه سوم
محمد امینداسارHigher Bرتبه سوم
کیمیاصالحیHigher Bرتبه سوم
پرنیاناحمدیHigher Bرتبه سوم
ملیساحسینیHigher Bرتبه سوم
دیانامرادی لیلستانیHigher Bرتبه سوم
لاریساتیموریHigher Bرتبه چهارم
نازنین زهرامیرشفیعیHigher Bرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Advance

۱. حداقل امتیاز استانی  اولویت اول سطح Advance جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۲۲۰ می باشد.

زهرامنصور کیائیAdvanceرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
عرشیاموسی خانیAdvanceرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
زهراشمس ناطریAdvanceرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
یاسینبختیاریAdvanceرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
وانیانجفیAdvanceرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
اسرامردانAdvanceرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
عسلنیک فلاحAdvanceرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
علی رضاخلجیAdvanceرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
سانیااقدسیAdvanceرتبه سوم
محدثهصادقیAdvanceرتبه سوم
محمد مهدیثقفیAdvanceرتبه سوم
امیر حسینکریمی اقکندAdvanceرتبه سوم
آرامشهسواریAdvanceرتبه سوم
محمد طاهامحمدیAdvanceرتبه سوم
بارانمیرزاییAdvanceرتبه چهارم
پویانابراهیمیAdvanceرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

سطح  Grand level A

۱. حداقل امتیاز استانی اولویت اول سطح Grand level A  جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۲۲۰ می باشد.

علیرضاعباس علیزادهGrand level Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر علیمفتاحی زادهGrand level Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر محمدمفتاحی زادهGrand level Aرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
رضامعظمیGrand level Aرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
صباشمشیرگرزادهGrand level Aرتبه سوم
درساسلیمانیGrand level Aرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .

فارغ التحصیلان

۱. حداقل امتیاز استانی اولویت اول سطح فارغ التحصیلان جهت شرکت در مسابقات بزرگ کشوری ۳۰۰ می باشد.

محمدحسینرمضانیفارغ التحصیلرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
سبحانعبادیفارغ التحصیلرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
نگارابصاریفارغ التحصیلرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
مریمگلیجفارغ التحصیلرتبه اول و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
یگانه ساداتاحمدی تبریزیفارغ التحصیلرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
ستایشخادمیفارغ التحصیلرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
محمد مهدیصادق دقیقیفارغ التحصیلرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
امیر علیغفاریفارغ التحصیلرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
فرنیاقاسم زادهفارغ التحصیلرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
کیاناشیرزادیفارغ التحصیلرتبه دوم و منتخب شرکت در مسابقات بزرگ کشوری
علیرضاعباس پور فرو تقهفارغ التحصیلرتبه سوم
دلنیاامجدیانفارغ التحصیلرتبه سوم
پارساشاکری آزادفارغ التحصیلرتبه سوم
امیر علیقاسمیفارغ التحصیلرتبه سوم
ستایشپور رضافارغ التحصیلرتبه سوم
پیناریوسفی خانقاهفارغ التحصیلرتبه سوم
آنیتاشیرمحمدیفارغ التحصیلرتبه سوم
سید حسامشیخ الاسلامیفارغ التحصیلرتبه سوم
مائدهشعبانی نویدیانفارغ التحصیلرتبه سوم
آریننادریفارغ التحصیلرتبه چهارم
زهرالطفیفارغ التحصیلرتبه چهارم
محمدعرفاندولتخواهفارغ التحصیلرتبه چهارم

توجه : نام دانش آموزان شرکت کننده ای که فاقد رتبه بوده اند ، در لیست درج نگردیده است .


نتایج بخش شنیداری دهمین دوره مسابقات استانی

امیر علیغفاریفارغ التحصیلنفر اول
یگانه گلشنیAdvanceنفر دوم
محمد طاهامحمدیHigher Bنفرسوم

نتایج بخش فلش کارت دهمین دوره مسابقات استانی

نامنام خانوادگیسطح رتبه
امیر علیسمکوئیHigher Bنفر اول
وانیانجفیAdvanceنفر دوم
امیر علیغفاریفارغ التحصیلنفر سوم

نمایندگی انحصاری یوسی مس در استان البرز ، , و مدیر اجرایی شهریارو ملارد

WWW.MITBOARD.COM

آموزشاخباردسته‌بندی نشدهگالریلیگمقاله آموزشی

آموختنآموزش ریاضی به کودکانآموزش هابهترین آموزش برای کودکبهترین برنامهتوسعه ذهنچرتکهلیگ یوسی مسمحاسبات ذهنییوسی مس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید(واتس اپ)
زمان پاسخگویی: صبح 9 تا 14 - بعدازظهر 16 تا 19 روزهای شنبه تا چهارشنبه