نبوغ لازم نیست

امتیاز ثبت شد.

نبوغ لازم نیست _ قسمت پنجم

در این مقاله با نبوغ لازم نیست _ قسمت پنجم می پردازیم . فراگیر یوسی مس اکنون قادر است محاسبات پیچیده ی ریاضی را صرفا با استفاده از مغز خود در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوید نیمکره ی چپ مغز محاسبات ریاضی را با استفاده از تصویر چرتکه ای که در نیمکره ی راست ایجاد شده می خواند و حل می کند.
این یعنی افزایش تعاملات دو نیمکره و شکوفایی ذهن در واقع در یو سی مس مفهوم اعداد به تصویر تبدیل می شه ودیگه فرد با خود اعداد سر و کار نداره بلکه باتصویر اعداد در حافظه ی دراز مدت خودش سر وکار داره حتی برای یادگیری زبان انگلیسی هم اگر یک جفت واژه را با یک تصویر ذهنی به هم ربط دهید یاد آوری انها اسان تر خواهد بود.

نبوغ لازم نیست _ قسمت پنجم

اهداف یو سی مس

هدف یوسی مس صرفا اموزش محاسبات ریاضی نیست و قرار نیست که ما بچه هارو به یک ماشین حساب قوی تبدیل کنیم توانایی حل یک مسأله ی ده رقمی در عرض چند ثانیه  تنها یک موفقعیت کوچک در اموزش یو سی مس محسوب می شود قرار است ما بتوانیم  کارکرد های نیمکره ی چپ و نیمکره ی راست مغز را با هم هماهنگ و مرتبط کنیم و در این ارتباط قدرت و چه از لحاظ حافظه و چه از لحاظ تصمیم گیری و چه از لحاظ کارکردهای شناختی مغزافزایش چندین برابری رو پیدا بکنیم طبق مطالعات انجام شده با اموزش تکنیک های یوسی مس فراگیران علاوه بر انجام محاسبات ذهنی ریاضی در حوضه های اجتماعی و فردی به مهارت های ویژه ای دست می یابد.
تمرکز افراد بالا می ره قدرت تخیل و خلاقیتشون بالا می ره سرعت عملشون افزایش پیدا می کنه و چون دائماً  با تشویق ها و تقدیر های اطرافیان خودشون مواجه می شوند اعتماد به نفسشون هم بالا می رود وشخصیتی متفاوت نسبت به سایر  همسالان خودشون خواهند داشت .

در ازدواج، در برنامه ریزی اینده در برنامه ریزی شغلی اینده تمام اینها این قدرت تصمیم گیری دخیل داره که این قدرت تصمیم گیری در منطقه ای از مغز رشد پیدا میکنه که تماما توسط کار با چرتکه پرورش پیدا می کنه فراگیر یوسی مس با روش تمرکز و تخیل در واقع به ورزش اعصاب می پردازد او خوب دیدن و خوب شنیدن را در روش های شنیداری و دیداری می اموزد و روش سریع پاسخ دادن نتیجه گرفتن و قضاوت کردن را یاد می گیرد.
جدا از بحث محاسبات ذهنی به این دلیل که نیمکره ی چپ مغز بخش راست بدن ونیمکره ی راست بخش چپ بدن را کنترل می کنه حرکت همزمان دو دست بر روی چرتکه در واقع باعث ایجاد هماهنگی دو نیمکره ی مغز می شه این سیستم ده ترم اصلی و دو ترم پیش نیاز داره و هر ترم حدودا سه ماه و نیم طول می کشه بهترین سن برای یادگیری اموزش یو سی مس بین سنین پنج تا سیزده سال است.

یوسی مس از کجا آمد؟

برنامه حساب ذهنی یوسی مس یک برنامه ی منحصر به فرد برای شکوفایی ذهن کودکان است که برای اولین بار در سال  هزار و نهصد و نود و سه میلادی تسوط دکتر دینو وونگ در کشور مالزی ابداع گردید و خیلی زود با استقبال بین المللی مواجه شد تا جایی که این برنامه در بسیاری ازکشور ها در نظام رسمی اموزش و پرورش قرار گرفت یو اول یوسی مس یعنی جهانی سی اول کلمه یعنی مفهوم ام اول کلمه ذهنی ای اول کلمه حسابرسی اس  اول کلمه سیستم پس یعنی مفهوم جهانی سیستم حسابرسی ذهنی جمهوری اسلامی ایران نیز  به عنوان چهل و نهمین عضو جهانی خانواده ی یوسی مس  در سال هزار و سیصد و نود رسما به این مجموعه پیوست.

یوسی مس در ایران

پس از ورود این سیستم به ایران  دانش اموزان خانواده ها و مسئولان اموزش و پرورش از این طرح استقبال کردند  یو سی مس ایران در ابتدای ورود به این سیستم ودر دومین سال عضویت مقام سومی مسابقات جهانی یو سی مس را کسب نمود به منظور ایجاد انگیزه در فراگیران هر ساله مسابقه ی استانی کشوری و بین الملی برگزار می شود و از برگزیدگان تقدیر به عمل می اید مسابقات یو سی مس در واقع یک تمرین عملی برای افزایش تمرکز  دقت سرعت عمل و مدیریت زمان محسوب می گردد.
در افزایش عملکرد ذهنی بسیار موثر است این کار در نابینایان هم می تواند نتیجه ی خوبی داشته باشد چون اونها به جای دیدن چرتکه در واقع با لمس اونها تصویر سازی توی نیمکره ی راست خودشون می کنند.
یکی از بزرگ ترین افتخارات یو سی مس ایران ابداع روش محاسبه ی ذهنی برای روشندلان است یو سی مس ایران اولین کشوری بود که روش محاسبه ی ذهنی برای نابینایان را ابداع کرد.

تیم نابینایان رو به مسابقه ی جهانی معرفی کرد اعزام تیم نابینایان ایران برای اولین بار در جهان توجه تیم های شرکت کننده را به خود جلب کرد خوشبختانه اثرات ماندگار شخصیتی درونی در بچه ها گذاشته می شود اعتماد به نفس بالا و اینکه توانمندیشون می تونن به رخ بقیه ی افراد حتی افراد سالم که در این سیستم نیستند. و از این سیستم استفاده نمی کنند .

دوستان عزیز جهت دسترسی به مقاله نبوغ لازم نیست_قسمت چهارم اینجا کلیک نمائید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *