مسابقه خرید توجه

امتیاز ثبت شد.

مغز انسان و این همه شگفتی های خارق العاده

مغز انسان و توانایی آن در طول هزاران سال در پیدایش بشری که میگذره باعث شگفتی خود انسان شده است، شاید جالب باشد که بدانید مغز انسان میتواند انرژی لازم برای روشن کردن یک لامپ را تولید کند.

جالب تر است که بدانید نرسیدن اکسیژن به مغز به مدت بیش از ۵ دقیقه میتواند به آسیب دائمی مغزی منجر شود.
آیا میدانستید که مغز شما تنها تا سن ۵۰ سالگی رشد میکند. بیش از ۲۰ درصد کل اکسیژن موجود در بدن توسط مغز مصرف می شود.
علاوه بر روی زبان در حس گرهای چشایی و روده ها و ریه ها وجود دارد. بیش از ۶۰ درصد مغز از چربی تشکیل شده است که آن را به چربی دارترین ارگان بدن تبدیل میکند .

آیا میدانستید که بوی شکلات از طریق تولید کردن امواج مغزی تتا که مسئول آرامش بدن است باعث میشود که  مغز شما هم به آرامش برسد .

آیا میدانستید که ۹۰ دقیقه عرق کردن در روز میتواند مغز شما رو به اندازه یک سال گذر عمر کوچک تر کند .

مغز انسان و این همه شگفتی های خارق العاده

آیا میدانستید که اطلاعات مغزی با سرعت نزدیک به ۴۲۹ کیلومتر در ساعت منتقل میشود که در مقایسه با ماشین های فرمول های ۱ که سرعت پایینتر ۸۴ ۳کیلو متر یر ساعت دارند فوق العاده بی نظیر میرسد .

آیا میدانستید که در مغز هر انسانی به طور متوسط در هر روز بیش از ۵۰ هزار فکر مختلف میگذرد و براساس اطلاعات ۷۰ درصد این افکار معمولا منفی هستند .

آیا میدانستید که مرد در برابر زن با توجه به سایز بدن زن با آقایان اندازه مغز مردان بزرگتر از خانم ها است .

آیا میدانستید که انجام دادن چندکار به طور همزمان شما رو خنگ خواهد کرد که اکثر افراد بر این باور هستند انجام چند کار به طور همزمان باعث رشد مغز میشود که این باور غلط است

آیا میدانستید که مغز در کنترل ناخودآگاه  ۹۵ درصد از تصمیمات شما در قسمت ناخودآآگاه مغز اتفاق میافتد.

آیا میدانستید که رفتن به حالت اغما :خوردن قرص های خواب آور ما را به خواب نمیبرند مغز ما را شبیه حالت اغما فرو میبرند که نیرو بخشی خواب اصلی را ندارد

آیا میدانستید که مغز حس درد ندارد اگر چه مکانیزم درد در مغز پردازش میشود اما در مغز هیچ گیرنده مغزی وجود ندارد و مغز در واقع درد را احساس نمیکند.
به همین دلیل جراحی های مغز در حالی که شخص بیدار و هوشیار است میتوان انجام داد بدون اینکه فرد احساس درد یا ناراحتی داشته باشد.

آیا میدانستید که : کورتکس مغز : بخش فوقانی مغز، با استفاده بیش از آن ضخیم تر میشود .

باوری نادرست: برخی ها ادعا میکنند انسان ها فقط از ۱۰ درصد ذخیره مغز خودشان استفاده میکنند که این موضوع حقیقت ندارد زیرا تمام مغز انسان کاربردی و عملیاتی است و
هر بخش از اون وظیفه خاص خودشو دارد.

البته برای این موضوع که بتوان مغز را به صورت بهینه پیش برد باید از روش توسعه ذهن و پویایی استفاده کرد که این موضوع بر می گردد به یوسی مس و سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای که باید در سنین پایین برای آنها برنامه ریزی کرد.

موسسه پیشتازان دانش البرز ، همزمان در ایران و ۸۳ کشور دنیا ، روشی متفاوت و زود بازده برای پرورش ذهن کودکان ۵ تا ۱۳ سال برگزار می نماید. هدف اصلی یو سی مس استفاده بیشتر از پتانسل مغز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *