ریاضیات ذهنی چرتکه چیست ؟

۴/۵ - (۱۱ امتیاز)

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست ؟!

محاسبات چرتکه چینی مجموعه از دانشی است که از دیرباز به وجود آمده است ترکیبی از شمارش زیبایی و میراث فرهنگی به جای مانده از نیاکان است.

قدمت چرتکه از سلسله پادشاهی سانیان برمیگرده چینی ها در دوران پادشاهی میل مکوین با چرتکه محاسبه میکردند. با این شیوه میتوانید به خوبی وبا دقت محاسبه کنید.
دانش اموزان کودکستان و دبستان که تحت اموزش ذهنی چرتکه قرار گرفته اند توانمند تر و دقیق تر هستند.
ریاضی ذهنی چرتکه با استفاده از تصور انجام عملیات با چرتکه در ذهن به کودکان در محاسبه اعداد کمک میکند.
امروزه ریاضی ذهنی چرتکه پیشرفته ترین محاسبه در جهان است زیرا استفاده از سایر وسایل محاسبه نداریم شما عمل محاسبه رو با تصور چرتکه در ذهن انجام میدهید.
طبق تحقیقی که  از منظر رفتار شناسی  موسسه آموزش علوم در دو گروه ۹۰۰ نفری انجام داده میانگین اون ۹۰۰ نفری که در طول سه سال ریاضیات ذهنی چرتکه فرا گرفته اند ۷ الی ۸ نمره بالاتر از گروه دیگه هستند و حتی باید بگم که نمرات تست ایکیو  انها از سایر کلاس ها بالاتر است.

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست ؟

صحبت دانش آموز یوسی ذهن چرتکه کمک می کند که ما یک چرتکه در ذهنمان تصور کنیم پس جمع ۱ و ۲ و ۳ آسان است.

صحبت دانش اموز وقتی در محاسبات ریاضی ما با همه همکلاسی مون رقابت میکنیم سریع تر محاسبه میکنیم.

ریاضی ذهنی چرتکه کودکان از نظر فضای شناختی تحت تاثیر قرار میدهد به طور کلی ما چیزهایی یاد میگیریم مثلا ۱+۱=۲

مثل اینکه که ما اشیارو در خونه جاگذاری میکنیم که شامل میز و صندلی و نیمکت ها میشود بنابراین چه تغییراتی از نظر فضای شناختی وجود دارد اون مثل اینکه یک خونه برزگتر اشیای بیشتری رو در خودش جا بدهد.

چرا یادگیری ریاضی ذهنی چرتکه آسان است … به عنوان مثال کودکان ۱ رو با ۱ جمع می کنند وقتی میگویند یک مهره در ذهن آنها جای می گیرد و وقتی می گویند به علاوه یک دو تا مهره در ذهن آنها جای می گیرد این تصور چرتکه در ذهن کودکان زمانی که اون ها ریاضی ذهنی چرتکه رو یاد می گیرند و باید یادآور بشم که کودکان ۴ تا ۱۲ سال افکار تجسمی برجسته ای دارند.
بسیاری از بچه های چین در ریاضیات چرتکه یاد می گیرند ما گستردگی وسیعی داریم و به سوی جهانی شدن پیش میرویم.

صحبت دانش آموز:  وقتی من برای اولین بار چرتکه را یاد گرفتم خیلی آهسته پیش میرفتم ، ولی بعد از این که اولین دوره چرتکه یاد گرفتم فهمیدم ریاضی رو کم کم دارم سریع تر یاد می گیرم و مساله های زیادی رو حل میکنم و خیلی از مشکلاتم اینجوری حل شد.

صحبت دانش اموز: معلم های ما خیلی صبور هستند و خیلی با حوصله کار میکنند.

موسسه پیشتازان دانش البرز با دیدگاه اینکه بچه های ما نیازمند رشد هستند و همه ی بچه ها به سلامتی رشد کنند، محیطی شاد و هدفمند را برای فرزندان شما فراهم نموده  تا با ریاضیات چرتکه ، آینده ای متفاوت به همراه  ذهنی متفاوت برای فرزندان شما فراهم نماید و به رشدی چشمگیر دست یابند.
محاسبه ذهنی چرتکه بر پایه محاسبه چرتکه صنعتی است که توسعه داده شده و هدف از این برنامه گسترش ان در بین مردم با حفظ کرامت انسانی است محاسبات ذهنی چرتکه  نتها از سرعت اعجاب اوری برخوردار است بلکه تمرکز و واکنش فراگیران را نیز افزایش میدهد  پرورش ذهن نوجوانان را رشد کامل مغز و تربیت مهارت ها در حین اموزش نیز از اهداف چرتکه است

صحبت دانش اموز: معلمان چرتکه صبور هستند و بچه ها خوشحال هستند و آزادانه میتوانند توانایی هاشو ن را نشان دهند من عاشق ریاضی ذهنی چرتکه هستم.

ام آی تی البرز با آموزش سیستم جهانی محاسبات ذهنی تحول بنیادی ظرفیتهای ذهنی کودکان را افزایش میدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *